ID: 4 Kategori: Basın ve Yayın Konu Sahibi: adamking 0 Yorum 222 Okunma
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metaverse arsa nasıl alınır? Metaverse sanal arsa fiyatları
ChromaX Theme
Forum Üyesi

Yeni Üye
**
14
konular
14
mesajlar
Jan 2022
Kayıt Tarihi
0
Forum Puanı
#1
22-01-2022, 07:40:20 (Son Düzenleme: 22-01-2022, 07:40:50, Düzenleyen: adamking.)
Metaverse arsa nasıl alınır? Metaverse sanal arsa fiyatları
Çağımızın en büyük nimetlerinden internetin bir sonraki basamaklarından metaverse teknolojisi sayesinde üretilen sanal arazilerdeki her bir parça sanal arsa yani dijital arsa olarak adlandırılır. Gelecek yıllarda milyar dolarlık servetlere dönüşmesi beklenen metaverse sanal arsa fiyatları artışı dikkatlerden kaçmamaktadır.
A+A-
Yakın bir gelecekte herkesi kendisine hapsedecek bir özelliğe bürünecek metaverse ile artık tek bir dünya bizim için olmayacak. Tüm sanal dünyaları tek bir çatı altında toplamayı hedefleyen bu proje kapsamında arsa satın almak içinde birbirinden farklı seçeneklerin olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle sanal arsa satın almadan önce mutlaka arsa fiyatları konusunda araştırma yapmak çok önemlidir.
Metaverse Nedir?
Tüm sanal dünyalardan arıtılmış gerçeklik adına internetinde toplamı dahil olmakla birlikte geliştirilen fiziksel gerçeklik ile kalıcı sanal alanın yakınsaması sayesinde oluşturulan kolektif sanal paylaşım alanı metaverse olarak adlandırılır. Metaverse kelimesi aslında meta ile evren önekinin bir portmantosu şeklindedir.
[Resim: metaverse-1.jpg]
Metaverse, temel seviye anlamında birçok bilim kurgu filminde görmeye alıştığımız gerçeklikten kaçışı sağlayan bir sanal dünyadır. Bu dünyalara girişler sanal gerçeklik veya AR yani arttırılmış gerçeklik başlıkları üzerinden özelleştirilebilir bir dijital avatar/karakter halini alır. 
Metaverse Sanal Arsa Nasıl Alınır?
Metaverse sisteminde öncelikle teknolojinin mantığını kavramanız gereklidir. Bu sayede yatırım sırasında alınan riske karşı bir öngörünüz oluşur. Bilindiği gibi aslında metaverse, sanal algı dünyasındaki yapay bir yaşam gibidir.
Kripto paraların tamamı sanal hisseler olarak bilinir. Ancak metaversedeki sanal ortamı hedefleyen en popüler kripto para ve platform ise Decentraland‘dır. Bu sistem üzerinden arsa alabilir ya da bunun dışında Axie Infinity, Enjin Coin, The Sandbox gibi platformlar ve sanal para birimlerini de kullanabilirsiniz.
Decentraland gibi sanal arsa satıcıları ne kadar popüler bir hal alsa da bu alana Facebook ve Microsoft gibi devler müthiş yatırımlar yapmıştır. Yakın bir dönem içerisinde bu iki firmanın ürünlerinin piyasayı domine etmesi beklenmektedir. Bu nedenle şimdilik küçük çaplı bir yatırım yapmak her zaman daha mantıklıdır.
Sanal arsa satın almak için öncelikle kripto paralarla işlem ve takas yapma şansınız olmalıdır. Bu nedenle Binance veya BtcTurk gibi bir borsaya üye olmanız gerekmektedir. Bu işlemlerin hemen ardından da Decentraland gibi sanal arsa alımına olanak sağlayan ürünlerden satın almanız mümkün hale gelecektir.
[Resim: metaverse-2.jpg]
Öncelikle yatırım yapacağınız ürünün özelliklerini bilmenizde fayda vardır. Mesela; Decentraland Metaverse alanından parsel alacaksanız bu birime ait LAND adlı tokene sahip olmanız gerekmektedir. Bu tokeni aldığınız zaman artık Decentraland sistemindeki 2,194,460,127 adet arza sahip parsel alanlarından edinmeniz mümkün olacaktır.
Gelecek zamanlarda sanal evrende sizi temsil edecek dijital kopyanızı oluşturmanızda mümkün hale gelecektir.
Metaverse Sanal Arsa Fiyatları
Polkadot(DOT) $27.17-3.05% 
Axie Infinity(AXS) $101.83-3.19%
The Sandbox(SAND) $4.97-5.07%
Decentraland(MANA) $3.36-5.59%
Enjin Coin(ENJ) $2.48-5.97%
Metahero(HERO) $0.187642-9.96% 
Kaynak: Metaverse arsa nasıl alınır? Metaverse sanal arsa fiyatları


Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi